Fluor Protector 1ml 50 szt

  • szt.
  • Cena netto: 796,30 zł 860,00 zł

Próchnica jest chorobą zębów, która w krótkim czasie może doprowadzić do całkowitego wyniszczenia uzębienia. Profilaktyka przeciwpróchnicowa w połączeniu z podstawową higieną jamy ustnej może wystarczyć, by zminimalizować ryzyko jej wystąpienia.

Jednym ze sposobów na zabezpieczenie zębów przed próchnicą jest Fluor Protector. Jest to lakier ochronny, zawierający fluor, który równie dobrze sprawdza się w początkowych etapach walki z próchnicą. Jony fluoru wnikają w powierzchnię szkliwa, zabezpieczając ją przed pojawieniem się bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy, inicjując przy tym proces remineralizacji, podbudowując struktury zęba w miejscu pojawienia się początkowych objawów próchnicy.

 

Fluor Protector wyróżnia się stężeniem fluoru na poziomie 0,1%, podczas nakładania szybko zastyga i jest bezbarwny. Chroni zęby nie tylko przed próchnicą, ale i przed nadwrażliwością, zwłaszcza w obrębie szyjek zębowych. Pozwala to na wybiórcze stosowanie produktu na zębach, zabezpieczając te zęby, które są w sposób szczególny narażony na próchnicę i nadwrażliwość.

 

Regularne stosowanie Fluor Protector minimalizuje ryzyko wystąpienia próchnicy, zwalcza nadwrażliwość, zabezpiecza szyjkę przyzębową przed potencjalnymi zagrożeniami bakteryjnego typu, dzięki czemu nadaje się do każdej grupy docelowej, w tym również dla małych dzieci.

 

Opakowanie zbiorcze, zawiera 50 ampułek o pojemności 1ml.