Helioseal F 1,25g

  • szt.
  • Cena netto: 54,63 zł 59,00 zł

Dentyści mają swoje sposoby na to, by naprawić mikro uszkodzenia zębów. Jednym z nich jest Helioseal, czyli lak uszczelniający. Służy on do wypełniania bruzd i szczelin.

Jak działa Helioseal?

Lak uszczelniający Helioseal pomaga utwardzić wypełnienia zębowe- w taki sposób by plomby stały się mocne i nie wypadały. Przydaje się również po to, by wzmocnić szkliwo zębowe. Dzięki niemu staje się ono mniej podatne na mini urazy i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Lak uszczelniający to swoiste novum w dziedzinie stomatologii. Pojawił się on stosunkowo niedawno, lecz zyskał sobie uznanie dentystów. Helioseal jest sposobem na to, by pomóc nawet bardzo zniszczonym zębom. Jest on także przydatny w usuwaniu skutków zgrzytania zębami. To nawyk, który robi prawdziwe spustoszenie w jamie ustnej.

Helioseal- kiedy dentyści po niego sięgają?

Na przykład wtedy, gdy chcą uratować mleczaki u dzieci. Lakowanie to zabieg, który pomaga ochronić małe ząbki przed zgubnymi skutkami próchnicy. Lak uszczelniający przydaje się także, gdy zęby pacjenta mają odsłonięte szyjki zębowe i istnieje zagrożenie, iż wkrótce może pojawić się paradontoza. Dzięki niemu zostaje podreperowana linia dziąseł, a zęby są mocniej osadzone w szczęce i nie są tak bardzo rozchwiane.

Heliosal, czyli lak uszczelniający pomaga także zatuszować mechaniczne uszkodzenie zęba spowodowane na przykład mocnym uderzeniem. Helioseal jest tak sprawnym narzędziem dentystycznym, że prawie nie widać, że ząb po przejściach ma w sobie sztuczne wypełnienie. Lak uszczelniający jest nieodzowny także podczas wypełniania ubytków spowodowanych nadmiernym jedzeniem słodyczy. Jest tak delikatny, że w ogóle nie czuć bólu podczas jego obecności w jamie ustnej. Zaletę tę cenią sobie zwłaszcza dzieci.