Core-X Flow 4x4,75g samomieszająca strzykawka

  • szt.
  • Cena netto: 578,70 zł 625,00 zł

core-X flow to dwuskładnikowy materiał kompozytowy o podwójnym mechanizmie wiązania, przeznaczony do odbudowy zrębu oraz cementowania wkładów wewnątrzkorzeniowych w ramach kompatybilnego systemu adhezyjnego. Samomieszająca strzykawka pomaga uzyskać jednorodną proporcję składników.

Najważniejsze informacje

  • materiał dual-cure do odbudowy zrębu
  • możliwość cementowania wkładów zgodnie z instrukcją
  • automatyczne mieszanie dwóch past
  • cztery strzykawki po 4,75 g

Przed zastosowaniem trzeba ocenić ferrule, ilość zdrowych tkanek oraz retencję planowanej odbudowy. System wiążący i aktywator dobiera się zgodnie z instrukcją core-X flow; przypadkowe połączenie z niekompatybilnym bonderem może zaburzyć wiązanie chemiczne.

Po izolacji i przygotowaniu powierzchni należy odpowietrzyć strzykawkę, założyć nową końcówkę mieszającą i odrzucić pierwszą małą porcję materiału. Materiał podaje się bez pęcherzy, osadza wkład lub formuje zrąb, usuwa nadmiary i polimeryzuje w dostępnych obszarach, pozostawiając czas na pełne związanie chemiczne.

Dobór produktu: Opis dotyczy samomieszających strzykawek 4 × 4,75 g. Kolor i komplet końcówek trzeba potwierdzić na etykiecie; materiału nie należy mylić z samym cementem samoadhezyjnym.

Opakowanie: 4 samomieszające strzykawki po 4,75 g wraz z końcówkami zgodnie z zestawem producenta.

Nie używać tej samej końcówki mieszającej ponownie i nie przekraczać czasu pracy. Chronić miazgę oraz tkanki miękkie przed kontaktem z nieutwardzonym materiałem. Produkt przeznaczony do stosowania profesjonalnego. Przed użyciem należy zapoznać się z aktualną instrukcją producenta, uwzględnić wskazania i przeciwwskazania oraz dobrać procedurę do sytuacji klinicznej.