ENDO-PREP cream 10 ml - EDTA w kremie

  • szt.
  • Cena netto: 83,33 zł 90,00 zł

Preparat do poszerzania kanałów korzeniowych w formie kremu.

Substancja czynna: wersenian disodowy (EDTA) 15%, nadtlenek mocznika 10%.

Preparat przeznaczony jest do chemiczno-mechanicznego oczyszczania i opracowywania kanałów korzeniowych. Poprzez zawarte w preparacie substancje poślizgowe praca za pomocą narzędzi kanałowych jest ułatwiona, a ryzyko złamania narzędzia w kanale jest zminimalizowane.

OPIS DZIAŁANIA PREPARATU

 

Działanie wersenianu disodowego polega na reakcji z mineralnymi składnikami tkanek twardych zęba. Poprzez absorpcję z kanału zęba głównie wapnia, wersenian disodowy rozmiękcza tkankę i ułatwia mechaniczne udrożnienie kanału zębowego.
 
Zawarty w preparacie nadtlenek mocznika w połączeniu z podchlorynem sodu (np. CHLORAXiD) uwalnia aktywny tlen, co wywołuje efekt pienienia, dzięki któremu kanał korzeniowy jest oczyszczany ze wszystkich resztek i pozostałości tkanek po jego mechanicznym opracowywaniu. Dzięki temu zjawisku temperatura w kanale wzrasta, co jest efektem jeszcze skuteczniejszego oddziaływania podchlorynu sodu na florę bakteryjną.
 

 

Zastosowanie i właściwości preparatu ENDO-PREP cream: * Stosowany jest podczas chemiczno-mechanicznego oczyszczania i opracowywania kanałów korzeniowych.

 

* Zawiera nadtlenek mocznika powodujący w połączeniu z NaOCl pienienie i samoczynne oczyszczenie kanału korzeniowego.

* Zawiera substancje poślizgowe ułatwiające wprowadzenie narzędzia do kanału oraz minimalizujące niebezpieczeństwo jego zaklinowania lub złamania wewnątrz kanału. 

* Wersenian disodowy (EDTA) zawarty w preparacie wypłukując jony wapnia i magnezu powoduje rozmiękczenie powierzchownej warstwy zębiny ułatwiając jej usunięcie i udrożnienie kanału.

* Doskonale dobrana kremowa konsystencja gwarantuje wygodę aplikacji i możliwość umieszczenia preparatu bezpośrednio na narzędziu kanałowym.

* Preparat posiada gęstą, kremową konsystencję, natomiast po umieszczeniu w kanale lekko upłynnia się pod wpływem podwyższonej temperatury i wpływa swobodnie do szczelin kanału korzeniowego.

Dostępne opakowania: strzykawka 10 ml.