Fluor Defender 1 ml

  • szt.
  • Cena netto: 9,81 zł 10,60 zł

Profilaktyka próchnicowa u dzieci jest nawykiem, który powinien być wywoływany od możliwie najmłodszych lat. W ramach profilaktyki nie tylko pokazuje się odpowiednią higienę jamy ustnej, stosuje się również zabiegi, mające na celu fizycznie ochronić zęby. W tym celu wykorzystuje się takie środki jak Fluor Defender.

Dostępne są na rynku takie lakiery jak Fluor Defender. Jego przeznaczeniem jest prawidłowe zabezpieczenie uzębienia dzieci, nie dopuszczając do powstawania w nich ognisk próchnicy.

 

Prawidłowo nałożony Fluor Defender wytwarza filtr ochronny, inicjując proces remineralizacji, odbudowując szkliwo i je chroniąc. Lakier ten jest bezbarwny, szybkoschnący, nie wymaga utwardzania światłem.

 

Zabieg zabezpieczania zębów przy użyciu Fluor Defender powinien być powtarzany co pół roku. Jeżeli pacjent jest szczególnie narażony na próchnicę, interwał ten może być skrócony do okresu trzech miesięcy. Częstsze stosowanie nie wpłynie negatywnie na uzębienie, jednakże w sytuacji zagrożenia może znacząco ograniczyć dynamikę rozprzestrzeniania się próchnicy.

 

Preparat przeznaczony jest dla osób powyżej trzeciego roku życia i osób, które nie są uczulone na żaden ze składników.

Lakier ochronny Fluor Defender wzmacnia odporność szkliwa, dzięki czemu profilaktyka przeciwpróchnicza jest skuteczniejsza!

Opakowanie: buteleczka zakręcana 1 ml.