Gel Etchant 3x3g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: KERRHAWE
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 15,00 zł brutto
  • szt.
  • Cena netto: 231,48 zł 250,00 zł

Uzupełnienie ubytków w uzębieniu wymaga odpowiedniego przygotowania, by wypełnienie było stabilne. W tym celu można zastosować Gel Etchant 3g.

Gel Etchant 3G jest doskonałym wytrawiaczem. Doskonale wytrawia szkliwo i zębinę, dzięki czemu materiał wypełniający będzie miał przygotowane lepsze podłoże, minimalizując ryzyko niepełnej adhezji.

 

Głównym składnikiem żelu jest kwas orto-fosforowy w stężeniu 37,5%. Jego konsystencja oraz wyrazisty, fioletowy kolor pozwala na łatwiejsze kontrolowanie aplikacji, minimalizując ryzyko wydostania się żelu w nieodpowiednie miejsce.

 

W przypadku zębiny środek powinien być stosowany przez 15 sekund, w przypadku szkliwa czas stosowania wynosi 30 sekund. Wypłukiwanie żelu powinno być realizowane przy pomocy spreju wodnego. Czas wypłukiwania winien być równy czasowi aplikacji środka. W ten sposób ma się pewność, iż żel będzie posiadał odpowiednią ilość czasu na wytrawienie podłoża, jak również że zostanie prawidłowo wypłukany z miejsca aplikacji, nie uszkadzając innych struktur.

 

Wytrawione powierzchnie przygotowane są do wypełnienia. Lekko chropowata, dobrze oczyszczona wytrawiona powierzchnia wyróżni się większą przyczepnością, w efekcie czego materiał wypełniający lub też materiał podkładowy dobrze się wgryza w powierzchnię, co przekłada się na większą trwałość wypełnienia.

 

Opakowanie zawiera 3x3g żelu.