Gutta Flow zestaw wprowadzający

  • szt.
  • Cena netto: 525,00 zł 567,00 zł

Leczenie endodontyczne (kanałowe) jest procesem wielowątkowym, wymagającym kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Pomiędzy poszczególnymi zabiegami jak i w ostatniej fazie leczenie należy odpowiednio zabezpieczyć przestrzeń kanałową, by nie stała się ona źródłem infekcji.

GuttaFlow jest systemem do wypełnienia na zimno kanałów korzeniowych. Zastosowanie materiału biokompatybilnego sprawia, iż minimalizuje się ryzyko niestabilności wypełnienia. Wysoki stopień adhezji pozwala na porządne połączenie materiału ze strukturą zęba. Konsystencja systemu pozwala na dotarcie do najwęższych kanalików, tam, gdzie spora część innych systemów mogłaby nie dotrzeć. Samorozszerzalność gwarantuje szczelne wypełnienie przestrzeni, nie zachodzi również konieczność stosowania dodatkowych uszczelniaczy. W przypadku wielu systemów wypełniających spotkać się można z kurczeniem się wypełniaczy, tutaj na szczęście występuje proces odwrotny, minimalizując ryzyko pustych przestrzeni. Nie występuje również problem z rozpuszczalnością – zachowanie stabilności struktury nie powoduje powstawania efektów ubocznych.

 

System GuttaFlow jest doskonale widoczny podczas badania RTG, dzięki czemu łatwo można sprawdzić jego umocowanie, jak również nie wysyła on fałszywych sygnałów, mogących wpłynąć na prowadzony proces diagnostyki obrazowej.