Kwas cytrynowy 40% 200g

  • szt.
  • Cena netto: 13,89 zł 15,00 zł

Preparat do płukania kanałów korzeniowych. Opakowanie: butelka 200g.

W leczeniu stomatologicznym, powinno korzystać się jedynie ze sprawdzonych produktów o wysoko jakościowym działaniu. W przypadku poszukiwania idealnego preparatu, który umożliwi idealne płukanie kanałów korzeniowych zęba, poleca się kwas cytrynowy o stężeniu 40%.
Kwas cytrynowy 40% to preparat służący do płukania kanałów korzeniowych. Stężony kwas cytrynowy rozpuszcza część mineralną warstwy mazistej. Pomaga to w odsłonięciu ujścia kanalików zębinowych przed wypełnieniem kanału. Przy tym wszystkim kwas umożliwia lepszą penetrację uszczelniacza, pomagając w mechanicznym oczyszczaniu kanału zębowego. Płyn wnika w wąskie kanały zębowe, a wszystko za sprawą niskiemu napięciu powierzchniowemu kwasu.
Bezpieczeństwo w pracy stomatologa to podstawa. Kwas cytrynowy składa się wyłącznie z naturalnych składników, które występują w środowisku. Wszystko to sprawia, że preparat jest bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje zakażeń ani zagrożeń ekologicznych. Ulega całkowitej biodegradacji.
Aplikacja jest prosta w użyciu, a dzięki hermetycznie zapakowanemu pudełku, klient ma pewność o sterylnych warunkach w jakich produkt został wykonany. Zakrętka zabezpiecza kwas cytrynowy przed dziećmi. Opakowanie wykonanie z plastiku zawiera w sobie 200 gram kwasu cytrynowego.
Przy zastosować preparat, należy wprowadzić go za pomocą strzykawki z igłą do kanału zęba. Przy czym należy pamiętać by płyn był skierowany na ścianę kanału. W czasie przepłukiwania kanału korzeniowego kwasem cytrynowym, należy wystrzegać się zbyt silnego strumienia płynu, ponieważ może to doprowadzić do przedostania się płynu do tkanek okołowierzchniowych, co powoduje ich uszkodzenie.
Przed użyciem kwasu cytrynowego, należy wstrząsnąć opakowaniem.