Lak szczelinowy 2g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ARKONA
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 33,33 zł 36,00 zł

Lak szczelinowy jest specyfikiem często stosowanym w gabinetach dentystycznych. Jego głównym zadaniem jest wypełnienie bruzd i zabezpieczenie szkliwa przed próchnicą. Jest to forma prewencji oraz profilaktyki przeciw próchnicy. Substancja oferowana jest w formie wygodnego aplikatora o wadze dwóch gramów. Podnosi to wydajność pracy oraz istotnie zwiększa komfort aplikacji na zęby. Oferowana substancja produkowana jest przez firmę ARKONA.

Zastosowanie:

  • zabezpieczanie przed próchnica wszelkiego rodzaju bruzd, szczelin i otworów znajdujących się na powierzchniach zębów stałych i mlecznych
  • zabezpieczanie przed próchnica niewielkich bruzd i szczelin znajdujących się w otoczeniu opracowanych ubytków.

Opakowanie: strzykawka 2g.

Jak działa lak szczelinowy i gdzie znajduje zastosowanie?

Jak wspomniano powyżej, jest to substancja stosowane głównie profilaktycznie. Lak szczelinowy ma wypełnić bruzdy zębowe, wszelkie powierzchniowe szczeliny tak, aby nie osiadały w nich resztki spożywanych pokarmów. To z kolei ma zabezpieczyć zęby przed rozwojem bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy zębowej. Lak szczelinowy jest nakładany zarówno na zęby stałe, jak i zęby mleczne. Stosowany jest, jako forma przeciwdziałania powstawaniu próchnicy. Ma jednak inne zastosowanie. W zębach z ubytkami, po wypełnieniu powstają mikro bruzdy i małe szczeliny. Ich wypełnienie ogranicza dostęp drobnoustrojów. To ważne w kompleksowym leczeniu próchnicy. Po opracowaniu ubytków wszelkie nierówności wypełniane są lakiem. Także i w tym przypadku dotyczy to zarówno zębów mlecznych u dzieci, jak i zębów stałych u dorosłych pacjentów. Półpłynny lak po aplikacji i utwardzeniu otacza zęby, nie dopuszczając do rozwoju bakterii i jednocześnie ułatwiając pielęgnację.

Lak szczelinowy jest często stosowaną substancją w leczeniu stomatologicznym. Warto wybrać wersję wygodną w stosowaniu - ze strzykawką do aplikacji na powierzchnie zębowe. Jest doskonałą profilaktyką, szczególnie u dzieci, które mają problem z dokładnym czyszczeniem zębów.