Opalescence PF 10% 1,2ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ULTRADENT
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 25,50 zł brutto
  • szt.
  • Cena netto: 21,95 zł 27,00 zł

Opalescence jest 10% nadtlenkiem karbamidu o ph około 6,5 ( wartość zbliżona do neutralnej ). Preparat zawiera 20% wody, co zmniejsza ryzyko odwodnienia zębów. Opakowanie: strzykawka 1,2ml ( bezsmakowy, arbuzowy, miętowy ).

Uwaga: Produkt sprzedawany tylko i wyłącznie do gabinetów stomatologicznych.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 22 października 2012 r. - zmieniającego rozporządzenie w sprawie list substancji niedozwolonych lub dozwolonych z ograniczeniami do stosowania w kosmetykach oraz znaków graficznych umieszczanych na opakowaniach kosmetyków (Dz. U. poz. 1185) dot. stosowania nadtlenku wodoru (i związków go uwalniających), że niniejszy produkt sprzedawany jest tylko i wyłącznie lekarzom.

 

Opalescence PF to wyrób marki Ultradent przeznaczony do nakładkowego wybielania zębów. Produkt dostępny jest w trzech wariantach smakowych (bezsmakowy, arbuzowy oraz miętowy) i jest przeznaczony do samodzielnego przeprowadzania zabiegu wybielania - pod kontrolą stomatologa.

Preparat działa dzięki substancji aktywnej, którą stanowi nadtlenek karbamidu - w przypadku produktu dostępnego na tej podstronie w stężeniu 10%, jednak w sprzedaży dostępne są jeszcze trzy inne wersje. Tę konkretną wersję producent zaleca stosować do nocnego wybielania zębów. W celu uzyskania optymalnego efektu, konieczne jest korzystanie z niego przez 8-10 godzin bez przerwy - stąd właśnie zalecenie nocnego nakładania żelu.

Zawartość jednej strzykawki odpowiada około jednemu zastosowaniu preparatu. Ze względu na ryzyko wystąpienia podrażnień oraz uszkodzeń śluzówki i szkliwa, nie jest zalecane stosowanie większej objętości niż 1/2 całej strzykawki na jedną nakładkę. Jak łatwo obliczyć, przy zastosowaniu na dolne i górne zęby - jedna strzykawka to jedno użycie, chyba że zdecydujemy się na nakładanie mniejszej ilości produktu.

W zależności od stanu zębów, a także pożądanego efektu (czyli stopnia wybielenia zębów) konieczne jest zastosowanie od 3 do nawet 10 dni kuracji - co oznacza zakup odpowiedniej ilości strzykawek (przy założeniu najdłuższego wariantu kuracji, przy jednym opakowaniu produktu na jeden raz - należy nabyć 10 strzykawek). Długość kuracji określa lekarz po sprawdzeniu stanu szkliwa.

Uwaga: niektórzy pacjenci odczuwają niewielki dyskomfort w trakcie kuracji wybielającej. Jeśli uczucie to nie jest nasilone i ustępuje wraz z upływem czasu, jest w pełni naturalne i nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa.