OptiBond primer 8ml

  • szt.
  • Cena netto: 268,52 zł 290,00 zł

OptiBond FL Primer to składnik primera w dwubutelkowym systemie OptiBond FL. Jest przeznaczony do zastosowania po wytrawieniu i wypłukaniu powierzchni, przed osobnym materiałem OptiBond FL Adhesive; nie jest samodzielnym kompletnym systemem wiążącym.

Najważniejsze informacje

  • primer do systemu OptiBond FL
  • butelka 8 ml
  • element procedury etch-and-rinse
  • wymaga osobnego OptiBond FL Adhesive

System wiążący wymaga starannej izolacji oraz przygotowania szkliwa i zębiny zgodnie z wybraną techniką. Czas aplikacji, aktywne wcieranie, osuszanie i polimeryzacja mają bezpośredni wpływ na jakość warstwy adhezyjnej; nie wolno skracać tych etapów.

Preparat pobiera się bezpośrednio przed użyciem, rozprowadza świeżym aplikatorem i odparowuje rozpuszczalnik kontrolowanym strumieniem powietrza. Warstwę należy utwardzić lampą o odpowiednim widmie i mocy, a następnie niezwłocznie kontynuować odbudowę zgodnie z instrukcją materiału kompozytowego.

Dobór produktu: Opis dotyczy wyłącznie primera 8 ml. Nie należy wydawać go jako zamiennika adhesive ani kompletnego zestawu.

Opakowanie: 1 butelka OptiBond FL Primer 8 ml.

Preparaty adhezyjne są łatwopalne lub drażniące zależnie od składu. Unikać kontaktu z oczami, skórą i tkankami miękkimi oraz nie używać po odparowaniu rozpuszczalnika. Produkt przeznaczony do stosowania profesjonalnego. Przed użyciem należy zapoznać się z aktualną instrukcją producenta, uwzględnić wskazania i przeciwwskazania oraz dobrać procedurę do sytuacji klinicznej.