Protect Light Seal Mini - lakier ochronny do zębiny

  • szt.
  • Cena netto: 32,41 zł 35,00 zł
  • Niedostępny

SKŁAD:

1% fluorek potasu, HEMA, woda o czystości farmakopealnej

PRZEZNACZENIE:

  • Leczenie i zapobieganie nadwrażliwości zębiny głównie w okolicy szyjki zęba
  • Podkład przy cementowaniu lub odbudowie tkanki kostnej
  • Nadwrażliwość pozabiegowa
  • Przed wyciskiem (u pacjentów wrażliwych na zimno)
  • Po zabiegu usuwania kamienia
  • Do stosowania pod materiały odtwórcze

 

Wyrób PROTECT LIGHT SEAL jest lakierem ochronnym do stosowania na zębinę, przeznaczony jest do stosowania w trakcie leczenia stomatologicznego w celu zmniejszania nadwrażliwości zębiny oraz na odsłonięte szyjki zębowe. Działa remineralizująco na zębinę, dzięki zawartości fluoru wspomaga zamykanie kanalikówzębinowych. Tworzy na powierzchni zębiny film ochronny.

 

DOSTĘPNY ZESTAWY:

Protect Light Seal mini: 3 x 1ml preparatu + komplet pędzelków

Protect Light Seal Mini lakier ochronny do zębiny od Cerkamed to profesjonalny lakier ochronny, przeznaczony do stosowania w trakcie profesjonalnego leczenia w gabinecie stomatologicznym w celu zniesienia nadwrażliwości zębiny, a także na odsłonięte szyjki zębowe. Preparat wykazuje działanie remineralizujące, a dzięki zawartości fluoru (3 500 ppm) wspomaga zamykanie kanalików zębinowych oraz zwiększa odporność szkliwa na działanie kwasów. Ponadto lakier działa znieczulająco na zębinę i tworzy na jej powierzchni film ochronny.

Wyrób może być stosowany zarówno w leczeniu i zapobieganiu nadwrażliwości zębiny, jak i jako podkład przy cementowaniu lub odbudowie tkanki kostnej. Świetnie sprawdza się w przypadku wystąpienia nadwrażliwości po różnego rodzaju zabiegach dentystycznych, w tym po zabiegu usunięcia kamienia nazębnego, przynosząc pacjentowi natychmiastową ulgę. Ponadto może być stosowany pod materiały odtwórcze, a także przed wykonaniem wycisku u pacjentów wykazujących wrażliwość na zimno. Lakier nie powinien być stosowany przy współistniejących stanach zapalnych w obrębie zębiny.

Protect Light Seal Mini jest prosty w aplikacji. Lakier należy nałożyć na powierzchnię zęba za pomocą dołączonego pędzelka jednorazowego użytku, a następnie odczekać 30 sekund i delikatnie osuszyć strumieniem powietrza. Preparat nie wymaga utwardzania lampą polimeryzacyjną, jednak przy zastosowaniu kilku warstw lakieru dodatkowe użycie lampy przyspieszy proces utwardzania. Wyrób przeznaczony jest wyłącznie do użycia przez stomatologa. Bezpośrednio po aplikacji pacjent może spożywać posiłki oraz przyjmować napoje.

Opakowanie zawiera trzy fiolki po 1 ml preparatu oraz komplet jednorazowych pędzelków do nanoszenia.