Spongostan Dental 24szt.

  • szt.
  • Cena netto: 91,67 zł 99,00 zł

Wchłaniana gąbka żelatynowa, sterylna nierozpuszczalna w wodzie z efektem homostatycznym. Opakowanie: 24szt ( 1cmx1cmx1cm ).

Podczas zabiegów stomatologicznych dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek, które mogą zawierać naczynia krwionośne, powodując obwite krwawienia. Istnieje wiele sposobów na ich tamowanie, jednym z nich jest wykorzystanie SPONGOSTAN DENTAL.

 

Gąbki SPONGOSTAN DENTAL są wchłanialnym hemostatykiem powierzchniowym. Wykonane są z gąbki żelatynowej, obojętnej pod względem chemicznym. Poziom wchłanialności wynosi 45-krotność jej masy. Jednorodność w zakresie porowatości umożliwia wypaływanie płytek krwi, tworząc podwaliny skrzepu, inicjując proces krzepnięcia. Okres wchłaniania gąbki SPONGOSTAN DENTAL wynosi od 3 do 5 tygodni, w zależności od warunków umiejscowienia. Po otwarciu opakowania produkt jest gotowy do użytku dzięki uprzedniemu wyjałowieniu za pomocą promieniowania gamma.

 

Stosowanie SPONGOSTAN DENTAL nie jest zalecane w przypadku tamowania zanieczyszczonych ran, w których obrębie może dojść do zakażenia, jak również w przypadku ran, w obrębie których już doszło do zakażenia. Zastosowanie tego materiału w w/w okolicznościach może wpłynąć na rozwój infekcji.

 

Co istotne – SPONGOSTAN DENTAL może być stosowany jako nośnik antybiotyku. Naniesiony antybiotyk przykładany jest do rany, w efekcie czego dochodzi do jego wchłonięcia.