Surgispon 10x10x10 32 szt.

  • szt.
  • Cena netto: 42,59 zł 46,00 zł
SURGISPON - produkt w formie liofilizowanych tamponów. Środek nietoksyczny, antyalergiczny, nie immunogenny i niepirogenny, sterylnie opakowany. Jednolita porowatość SURGISPONU zapewnia pozytywną hemostazę. Po wszczepieniu, jest całkowicie wchłaniany w ciągu 3-4 tygodni. 
SURGISPON jest bezpieczny, nie zawiera cholesterolu, zawiera czystą żelatynę. Jest doskonale tolerowany, nie reaguje z lekami lub składnikami żywności.

Sposób użycia:
- wytnij kawałek pożądanej wielkości,
- zastosuj SURGISPON albo w stanie suchym lub nasycony antybiotykiem lub sterylnym roztworem soli fizjologicznej,
- uciśnij środek w miejscu krwawienia, pozostanie on w swoim kształcie a po krótkim czasie pozwoli na kontrole krwawienia,
- pierwsze zastosowanie SURGISPONU zazwyczaj pozwoli na kontrole krwawienia, ale jeśli nie, można zaaplikować kolejny tampon,
- czas krzepnięcia zależy od rodzaju zabiegu chirurgicznego oraz zastosowania innych metod prowadzących do zahamowania krwawienia; prawidłowo w ciągu 2 do 4 minut dochodzi do zatrzymania krwawienia.

SURGISPON przywiera do miejsca krwawienia i wchłania objętość około 45 razy własnej wagi. Ma strukturę porowatą, która po zetknięciu się kolagenu z krwią, powoduje agregacje płytek krwi, które aktywując czynniki krzepnięcia, doprowadzając, wspólnie z czynnikami osoczowymi, do powstania fibrynogenu, a następnie skrzepu krwi. Na drodze rozpadu enzymatycznego tampon zostaje całkowicie wchłonięty w ciągu około 3 do 4 tygodni.

SURGISPON spełnia potrzeby hemostazy chirurgicznej:
- oszczędza cenny czas lekarza – stomatologa, chirurga,
- zmniejsza czas gojenia ran pooperacyjnych i czasu odzyskiwania zdrowia przez pacjenta,
- jest gamma sterylny i gotowy do użycia,
- łatwy w obróbce w zależności od potrzeb,
- bezpieczny, szybko osiąga homeostazę,
- znacznie zmniejsza utratę krwi,
- nie stwierdzono skutków ubocznych,
- ułatwia gojenie tkanek,
- nie pozostawia resztek,
- produkt bardzo opłacalny, ekonomiczny.
 
Opakowanie: 32 kostki.