Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: POLYDENT
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 11,38 zł 14,00 zł

Szczoteczki Interdental Polydent do przestrzeni międzyzębowych.

Opakowanie: 8 szt w jednym rozmiarze.

Dostąpne rozmiary: L-1,5mm; M-1,2mm; S-1,0; SS-0,8mm; SSS-0,7mm. Dłgość 8cm.

 

Resztki jedzenia między zębami to częsty problem, z którym nie radzi sobie wiele osób. Nie jest łatwo zapewnić uzębieniu odpowiednią ochronę. Jednak szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych stanowią asortyment, który może znacząco wpłynąć na lepszy poziom higieny jamy ustnej.

Czemu szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych to dobry pomysł?

Po pierwsze dlatego, że bardzo ciężko wyczyścić zęby, zwłaszcza te, które są mocno stłoczone i nie można między nich wcisnąć nawet nici dentystycznych. Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych są w stanie dotrzeć praktycznie wszędzie i da się przy ich pomocy usunąć resztki rozmaitych pokarmów. Poza tym powyższe szczoteczki mają odpowiednio małą końcówki, co sprawia, że można nimi szorować nie tylko zęby, ale i dziąsła.

Zalety szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych

Powyższe szczoteczki nie ranią dziąseł, przez co nie ma kłopotu z ich nadwrażliwością. Nie leci z nich krew ani nie są spuchnięte. Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych są o tyle uniwersalne, że da się nimi czyścić zęby we wszystkich kierunkach. Szczoteczek tych można użyć także wtedy, gdy nosi się aparat ortodontyczny na zębach. Jest oczywiste, że zwłaszcza wtedy trzeba szczególnie zadbać o higienę przestrzeni międzyzębowych.

Szczoteczki te to także korzystna opcja dla osób, które mają kłopot z nieświeżym oddechem. Dzięki nim bakterie w jamie ustnej nie mają warunków do rozwoju, bo nie zalegają między nimi resztki pokarmów. Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych są dostępne w różnych rozmiarach. To sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Szczoteczki te w pewnym sensie chronią też przed próchnicą i kamieniem nazębnym. Dzieje się tak, bo resztki pokarmowe to w większości przypadków główny czynnik chorobowy.