Top Seal 2x4ml

  • szt.
  • Cena netto: 360,19 zł 389,00 zł

Top Seal dostępny na stronie internetowej sklepu Predent jest popularną i dobrze sprzedającą się nowością na rynku oraz rodzajem pasty uszczelniającej używanej w stomatologii wysoko wyspecjalizowanej.
Dwa, główne składniki Top Seal to EDTA, czyli kwas wersenowy
i nadtlenek mocznika, służący w tym przypadku jako rodzaj utleniacza.Opakowanie: zawiera pastę uszczelniającą Topseal 2x4ml, ręczną igłe Lentulo, bloczki. 

Środek lubrifikujący zawiera EDTA i nadtlenek mocznika. Zalecany szczególnie podczas pracy maszynowymi narzędziami NiTi.

Pierwszy składnik pasty uszczelniającej Top Seal, którym jest EDTA, łatwo łączy się z jonami metali, przez co maskuje ich ujemne, wadliwe dla zdrowia skutki i zmniejsza tempo tracenia właściwości kompleksowych. I to chyba głównie dzięki temu, stosowany jest również jako odtrutka przy zatruciach stomatologicznych wyodrębnionych
w endodoncji. EDTA posiada silne właściwości chelatujące, błyskawicznie zasycha i w połączeniu z nadtlenkiem mocznika, tworzy twarde i odporne uszczelnienie leczonego w gabinecie lekarskim zęba.

Nadtlenek mocznika, który jest drugim, głównym składnikiem środka Top Seal to chemicznym związkiem organicznym, którego zadania to, między innymi dezynfekcja, odkażanie i wybielanie, w trakcie zabiegu narzędziami używanymi w stomatologii takimi jak narzędzia NiTi. Jego wysokie stężenie znacznie wpływa na poprawę jakości wykonywanej przez dentystów pracy podczas leczenia kanałowego, które choć bywa bolesne to jest warte tego by się go podjąć.

Środek lubryfikujący Top Seal z zaleceniem zastosowania
w gabinetach stomatologicznych, stosowany jest głównie w trakcie leczenia kanałowego. Endodoncja, czyli inaczej leczenie kanałowe, dotyczy chorób miazgi zęba oraz rozpoznaje choroby tkanki okołowierzchołkowej.

Ręczna igła Lentulo dołączona do Top Seal, wyposażona
jest w specjalny rodzaj wiertła, który umożliwia łatwe i bezbolesne oczyszczanie otwartego przy zabiegu kanału
oraz sprawne poszerzenie go.