Ultracal XS 4x1,2ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ULTRADENT
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 47,50 zł brutto
  • szt.
  • Cena netto: 175,93 zł 190,00 zł

Preparat z 35% wodorotlenkiem wapnia  do czasowego wypełniania kanałów. Opakowanie: 4xstrzykawka 1,2ml, końcówki.

Leczenie endodontyczne (kanałowe) często wiąże się z koniecznością działania w zakresie tkanek dotkniętych rozległymi zmianami zapalnymi. Działanie takie wymaga stosowania środków, które będą w stanie zabezpieczyć pacjenta przez ryzykiem rozszerzenia się zmian. Jednym z nich jest Ultracal XS.

 

Ultracal XS jest pastą z wodorotlenkiem wapnia, służącą do tymczasowego wypełniania kanałów. Co istotne – zasadowa formuła (pH na poziomie 12,5) sprawia, iż produkt ten doskonale nadaje się do stosowania w przypadku rozległych zmian, pokrywa się nim również miazgę w przypadku wystąpienia pulpopatii, stosując technikę amputacji przyżyciowej. Łącząc właściwości antybakteryjne Ultracal XS oraz jego zasadowe pH zasadnym jest stosowanie w celu zabezpieczenia i regeneracji kości.

 

Co istotne – Ultracal XS jest bardzo dobrze widoczny w obrazie RTG, dzięki czemu dokładnie można określić jego położenie, w tym również w stosunku do wszelkich niepokojących radiologicznie zmian, jak również sprawdzić, czy środek kompleksowo wypełnił kanał. Nie bez znaczenia jest fakt, iż dobra widoczność radiologiczna minimalizuje ryzyko błędnej interpretacji obrazu w przedmiotowym zakresie.

Wtłoczenie środka Ultracal XS do przestrzeni kanałowej odbywa się za pomocą igieł NaviTip, które są bardzo elastyczne, dzięki czemu minimalizuje się poziom trudności w dotarciu do najbardziej zagiętych kanałów, przy równoczesnym wyeliminowaniu ryzyka złamania igły.

 

Produkt Ultracal XS łatwo się usuwa z przestrzeni kanałowej, wykorzystując w tym celu roztwór kwasu cytrynowego.