Wytrawiacz do porcelany 2ml

  • szt.
  • Cena netto: 58,80 zł 63,50 zł

Porcelanowe uzupełniania w jamie ustnej są spotykane u sporej liczby pacjentów w gabinetach stomatologicznych. Również i one podlegają zużyciu i wymagają przeprowadzenia pewnych napraw. W tym celu stosuje się wytrawiacz do porcelany.

 

Wytrawiacz do porcelany firmy Cerkamed idealnie nadaje się do wytrawiania uzupełnień porcelanowych, jak również do licówek, wkładów inlay oraz koron, przed procesem cementowania.

W odróżnieniu od wytrawiaczy do porcelany technicznych, ten produkt jest odpowiednio skoncentrowany, dzięki czemu nie wydzielają się jego opary, o niezbyt przyjemnej i drażniącej woni.

 

Wytrawienie porcelany wewntrzustne musi być przeprowadzone odpowiednim zabezpieczeniem tkanek miękkich, by wytrawiacz przypadkowo nie doprowadził do ich uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest fakt, że po zastosowaniu wytrawiacza, przed nałożeniem materiału wypełniającego stosuje się materiał silan, przygotowujący wytrawiony fragment, zapewniając lepszą adhezję materiału wypełnieniowego.

 

Aplikację wytrawiacza ułatwia zastosowanie pędzelkowatych końcówek, które umożliwiają lepsze panowanie nad materiałem, minimalizując naniesienie wytrawiacza na inną, nieprzeznaczoną ku temu powierzchnię.

Substancje czynne:

9,5% kwas fluorowodorowy

 Zestaw zawiera:­

* 1 strzykawkę (2 ml) wytrawiacza do porcelany

* 10 aplikatorów elastycznych w kolorze niebieskim do wytrawiacza